Készülj a tavaszra tavaszi hagymások ültetésével
Gyakorló kertészek tudják, hogy növényeket nem a következő napokra ültetünk. A hosszú távú gondolkodás eredményeként lesz minden évszakban pompás a kert. A tavaszi hagymások elültetését szeptembertől egészen a fagyokig végezhetjük. Kezdj hozzá minél előbb, hogy a február végi napsugarakkal a színpompás virágok is megjelenjenek a balkonodon vagy a kertedben!
Tavaszi hagymások
Nem kevés pénzt spórolhatunk meg, ha ősszel ültetünk tavaszi hagymásokat. Tavasszal a beültetett tálaknak igen borsos ára van. Ilyenkor szinte minden nagyobb üzlet hatalmas forma- és színválasztékban kínálja a tulipánokat, nárciszokat és társaikat. Ráadásul ha saját magunk ültetünk, akkor a beültetés valamennyi eleme épp a kedvünkre való lesz.
Igen népes a hagymás és gumós növények tábora. A főleg nagyobb hagymával rendelkezők, mint például a vérvirág nyáron nyílnak. Legkedveltebbek azonban a kis hagymás, kora tavasszal nyíló növények, melyeket összefoglaló néven tavaszi hagymásoknak hívunk.
A tavaszi hagymás növények ültetésének ideja az ősz. Hideghatásra van szükségük a virágzáshoz, amit őszi elültetéssel biztosíthatunk. Nem kell félni, télen sem fognak megfagyni a hagymák még a cserepekben sem. Hideg nélkül a virágzás elmarad.
A hagymás virágok a laza, jó vízvezető képességű és tápanyagban gazdag talajt kedvelik. Lazíthatjuk a talajt, ha homokot is keverünk a virágföldhöz. Fagymentes időben mérsékelten öntözzük.
Ha cserépbe, balkonládákba ültethetjük a hagymás növényeket, akkor már február végén elő dugják zöld leveleiket, majd hamarosan megjelennek a színes virágfejek is.
A hagymás vagy gumós növények akkor mutatnak a legszebben, ha legalább hármasával, kisebb csoportokba ültetjük őket. Így tud igazán érvényesülni színhatásuk és formagazdagságuk.
Tavaszi hagymás növények ültetése cserépbe
Igen látványos és helytakarékos megoldás, ha a hagymákat cserépbe dugjuk el és nem egy szintben, hanem három rétegben ültetjük el. A réteges beültetés további előnye, hogy a virágok fokozatosan nyílnak ki és ezért hetekig tartó színkavalkádnak és illatfelhőnek örülhetünk.
Alulra (legmélyebbre) kerüljenek a magasabb növények, mint nárcisz, a díszhagyma, kockásliliom, prérigyertya, liliom, csillaghagyma (Daffodils, Allium, Fritillaria, Camassia, Lilies, Ipheion).
A középső szint a tulipánok, jácintok és hóvirágok (Tulips, Hyacinth, Galanthus) helye.
Míg felülre az apró hagymás növényeket ültessük, mint a fürtös gyöngyike, krókusz, csillagvirág, hófény, puskinvirág, csillaghagyma, lépliliom, frézia (Muscari, Crocus, Scilla, Chionodoxa, Puschkinia, Tritelia, Ixia, Freesia).
Jó ötlet, ha a hagymákat őszi árvácskák közé ültetjük. Csodás látvány, ahogy az ősszel és télen is díszítő, tavaszra jól bebokrosodó árvácskák közül előbújnak a tavaszi hagymások pompás virágai is.
Sok sikert és kreativitást az igénytelen, ugyanakkor színpompás tavaszi hagymások ültetéséhez!
89 12
89 12
Nézd meg ezeket is!
Szívesen megosztanád te is kedvenc receptedet? Küldd el egy jó minőségű fénykép kíséretében a nagyjuco@balkonada.hu email címre vagy töltsd fel Kertemből tálalva Facebook csoportunkba és hamarosan megjelenítem itt a blogon.
Csatlakozz a Burjánzó balkonok és kertek Facebook csoportunkhoz, hogy ne maradj le semmilyen fontos növénygondozási információról, érdekességről és feltehesd a kérdéseidet!
Iratkozz fel a Balkonada hírlevélre, hogy a növénygondozási információk és a receptek eljussanak hozzád!
Ne felejts el feliratkozni a videó csatornámra!