Ízletes gyógyteák meghűlés ellen
Az őszi, téli hűvös idő gyakran okoz megfázást. A meghűlés megelőzésére érdemes kipróbálni a nép gyógyászatban jó eredménnyel alkalmazott gyógynövényeket. Az ízletes gyógyteák meghűlés ellen is hatásosak, komplex módon hatnak. Melegen kortyolgatva megtizedelik a meghűlés kórokozóit, és ezzel serkentik a szervezet öngyógyító folyamatát. Már mutatom is hét leghatássoabb gyógyteát, amit meghűlés ellen érdemes bevetni.
Ízletes gyógyteák meghűlés ellen
Bodzavirág
A bodzavirágtea vértisztító, vízhajtó, emésztést elősegítő, köhögés csillapító, izzasztó hatású, meghűléses betegségekre kiváló. Elég, ha 5-10 percig áll a forrázás után. Nemcsak teaként használhatjuk, inhalálásra vagy galgalizálásra is kiváló, elűzi a náthát, a fülfolyást és a rekedtséget.
A bodza képes gátolni számos vírus szaporodását, amelyek felelősek a felső légúti betegségek kialakulásáért. A virágból készült teát érdemes egész télen inni megelőzésre vagy csak az élvezet kedvéréet, nem csak akkor, ha probléma van.
Csipkebogyó
A legtöbb gyógynövényből forrázással lehet teát készíteni,a vadrózsa áltermése, a csipkebogyó azonban speciális kezelést igényel. Értékes, hőre érzékeny C-vitamin-tartalmát megőrzi, ha este hideg vízzel leöntve állni és ázni hagyjuk, majd leszűrve,langyosra melegítve fogyaszthatjuk.
A C-vitamin fokozza a szervezet ellenálló képességét, növényi hatóanyagai, flavonoidok pedig gyulladsácsökkentő és antibitikus hatásúak. A bogyókból készített gyógyteát ősztől tavaszig, influenzás időszakban, meghűléses megbetegedések idején érdemes rendszeresen fogyasztani.
Itt még többet meg tudhatsz a csipkebogyó teáról:
Gyömbér
Igazi csodaszernek számít a gyömbértea a megfázásos, influenzás időszakban. A friss gyömbér rágcsálását vagy gyömbéres mézes teát a népi gyógyászatban régóta használják mind megfázásra, koleszterinszint csökkentésre, magas vérnyomás csökkentésére, vérrög képződés megelőzésére. A nagyon finom tea erősíti az immunrendszert, mérsékli a lázat, és szerepet játszik az influenza vírusok elpusztításában.
A gyömbér teához a gyömbért tisztítsuk meg, vágjuk szeletekre vagy sajtreszelőn reszeljük le. Közben forraljuk fel a vizet. Lassan öntsük rá a gyömbérre. Hagyjuk állni, majd szűrjük le. Ha langyosra hűlt, tegyünk bele frissen facsart citromlevet és mézet.
Hársfavirág
A hársfavirágból készített tea a megfázás megelőzéséreés kúrálására egyaránt javasolt, szívbetegek azonban kerüljék fogyasztását. Az illatos tea oldja a légúti hurutot, csökkenti a gyulladást, izzaszt, csillapítja a köhögést, és enyhíti a torokgyulladást.
Antibiotikus hatású, nyálkaanyagai támogatják az immunrendszer működését. A hársfavirágméz nyugtató és antiszeptikus hatású, használhatjuk a tea ízesítésére is, amivel többszörözzük a hatékonyságát.
Homoktövis
A homoktövis igazi C-vitamin-bomba. A narancssárga termés taralmaz még flavonoidokat, amelyek segítik a C.vitamin felszódását, valamint ásványi anyagokat és zsíros olajokat is.Támogatja az immunrendszert a kórokozóke elleni védelemben, májvédő, emésztést serkentő.gyulladáscsökkentő, roboráló, az egész szervezetre jótékony hatású.
Apró, savanykás termése lefagyasztható, naponta 1-2 kanálnyit érdemes joghurtba, kefirbe keverve, mézzel édesítve fogyasztani. Késízthető belőle gyümölcslé vagy gyümölcsvelő is. Hőre érzékeny C-vitamin-tartalmát kíméletesen elkésíztve őrzi meg igazán.
Kamilla
A gyulladt torokra nyugtató hatásúa kamillatea, kiváló alégúti hurut, a reketdség enyhítésére. Fertőtlenítő hatású, nyugtatja az egész szervezetet, pihentető alvást ígér. Remek folyadékpótlás, ami mérsékli a nyálkahártyák gyulladását, és erősíti a szervezet ellenálló képességét.
Kakukkfű
A kakukkfű teája kedvez a gyoornak, amellett kiváló köptető, és oldja a légcsőhurutot, áldásos hatásű felső légúti gyulladások kezelésében, támogatja az immunrendszer működését. Öblögetni, galgalizálni is érdemes vele, mert kitűnő száj- és torokfertőtlenítő. Teája nyákoldó, köptető hatású.