Pikáns fügelekvár – olvasó ötletek

Pikáns fügelekvár készítéséhez hoztam olvasói ötleteket. Bár mutattam már, hogy készül a fenséges fügelekvár, de ha nálad is sok füge terem, akkor jól jöhet egy kicsit más recept. Nézd meg, hogy készül a pikáns fügelekvár.

pikáns fügelekvár

Pikáns fügelekvár – olvasói ötletek

Nem is annyira receptet hoztam most, hanem olvasói ötleteket, amelyek segíthetnek abban, hogy beinduljon a fantáziád és elkészíts egy pikáns fügelekvárt.

Illésné Nagy Mária: „Az idén megtáltosodott a fügebokromnem csak hatalmasra nőtt – és szépen termett minden évben, – de eddig már 15 kg termést takarítottam be!
Szeretjük frissen fogyasztva, raguként, süteménybe, salátába, desszertekbe, aszalva…. de sokféle variációban készítek dzsemet is belőle.
Rengeteg ízesítési lehetőség van, pl. fehér ill. vörösborral, rummal, rumpunccsal, balzsamecettel, chilivel, étcsokoládéval, fahéjjal, szegfűszeggel, citromhéjjal és lével, almával, szilvával, ringlóval is szoktam egybe főzni.

Most a legújabb amit kipróbáltam…bio reszelt narancshéjjal, a narancs húsával, facsart levével és házi, kandírozott narancshéjjal főztem össze, ízlés szerint édesítettem (ki cukorral, ki édesítőszerrel). Nagyszerű és különleges ízhatású lett, nagyon finom, ízletes dzsem.
Bátran ajánlom kipróbálásra, nem csak saját részre, akár gasztroajándékként is megállja a helyét 🍊🎁
Jó szorgoskodást, finom ízeket kívánok! 😊”

Tatai Zsuzsanna: „<Nálunk is bőven termet, fűszeres lekvárt és enyhén csípős füszeres csatnit készítettem. Húsok mellé nagyon finom.”

Németh Anna: „Nem vagyok lekvár kedvelő,de azért készítek lekvárt, főleg a süteményekhez. Most főztem ki a megy lekvárt, megvártam hogy be érjen a japán birs. Minden lekvárba leszek belőle mert kellemesen savanyú és aromásabb lesz . Van fügém is, abba majd kicsit több japán birset teszek, hogy ne legyen nagyon édes.”

Tipp: Ha aggódj akkor sem, ha nem érik be a füge! Készíts fügebefőttet zöld fügéből.

Nagyon köszönöm az olvasói öteleteket!

További ötletek a füge felhasználásához

Nem véletlen, hogy Márton-napkor ettek libát elődeink és nem is feltétlenül Szent Márton legendájához kapcsolódva. Egyszerűen ekkorra nőttek meg a tavasszal kikelt kis libák hatalmasra és ha már úgy is vége volt a munkáknak a földeken, jó alkalom volt egy kis ünneplésre. Ha már unjuk a ludaskását, az ínyenc libacomb diós fügeragú körettel az év bármelyik napjára jó választás.

Kevesen tudják, hogy a füge zamatos termésén túl a levelei is hasznosíthatók. Már pedig a fügefalevél szörp nyáron kellemes hűsítő, míg télen a nyár ízeit varázsolja az asztalra. Már mutatom is az egyszerű hozzávalókból készülő szörp receptjét.

A füge az egyik legősibb kultúrnövény, eredeti hazája Kis-Ázsia, Szíria, Izrael, de ősrégi idők óta termelik Észak-Afrikában és Dél-Európában is. Hazánk melegebb tájain is megterem és sokféle felhasználhatósága miatt egyre kedveltebb. Az érett gyümölcs finom ételek alapanyaga lehet, készülhet belőle bor, pálinka, lekvár vagy befőtt. Most itt a megoldás arra is, hogy az éretlen gyümölcsből finom fügebefőtt legyen!

Nézd meg ezeket is!

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük