Talajtakaró növények mulcs helyett – olvasó tanácsok
A talajtakaró növények épp olyan jó szolgálatot tesznek a kertben, mint a mostanában divatos mulcs. Olvasóm segítségével bemutatom a sokak által méltánytalanul elfelejtett, jobb sorsra érdemes csodálatos talajtakaró növényeket.
Legszebb talajtakaró növények
Mulcs vagy talajtakaró növény a jobb választás?
Hazai kiskertekben is egyre népszerűbb a mulcs. Sokan csupán esztétikai értéke és divatos volta miatt választják. A mulcsnak a legjobb tulajdonsága azonban az, hogy elfedi a talajt, ezzel akadályozza a párolgást és a föld kiszáradását. Másik nagy előnye pedig, hogy segítségével jelentősen csökkenthető, vagy akár meg is szüntethető a gyomosodás, mert fény hiányában a gaz nem él meg.
A talajtakaró évelők fő jellemzője, hogy gazdaságos és dekoratív megoldást nyújtanak díszkert kialakításhoz vagy a kert kihasználatlan, fák alatti felületeinek beültetésére. Alkalmasak előkertek, szikrakertek csinosítására, kerti utak szegélyezésére vagy épp kerítés melletti sávok létrehozására. Az alacsony termetű, elterülő növények gyorsan szaporodnak, így hamar beterítik a terültet.
A talajtakaró növények épp olyan jó szolgálatot tesznek a kertben, mint a mostanában divatos mulcs. A mulccsal szembeni hatalmas előnyük, hogy évszakonként más-más képet mutatnak, változatosságot, színt és illatot és ezzel életet visznek a kertbe.
Ennyi bevezető után ismerd meg Hajas Irénke kedvenc talajtakaró növényeit!
Talajtakaró növények bemutatása
„Madárhúr – évelő növény. Szeretem, a levele is jól mutat miután elvirágzott.
A sárga virág indás varjuháj, mellette kaukázusi ikravirág.Örökzöld varjuháj, a varjuhájfélékhez tartozik. Sedum tosaense, többféle van, pl. borsos, fehér, angol, stb.Kaukázusi ikravirág. Szokták májusi violának is hívni, korábban Szentgyörgy virágként ismertem, mert György nap körül virágzik.Szívlevelű bőrvirág az előtérben és a kék szépség az örmény györgyike.
Pázsitviola, nemsokára nyílik.
Oregánó. Magjáról egyre szaporítja magát. Én tőosztással kaptam, úgy is nagyon szapora, de úgy látom, itt-ott szaporodik, azért gondoltam hogy magról is kikel.
Páfrány, nefelejcs, kankalin.
A gyöngyvirág gyorsan terjed, a kis téli meténg is jól takar. És hát a nyuszifül.
Nagyon köszönjük Irénkének a növények ajánlását!
Szintén jó talajtakaró a borostyán, a tűzgyöngyvirág, az illatos gólyaorr, az édes tüdőfű, a kőtörőfű, az árnyliliom, a talajtakató rózsa, de a cserjék között is szép számmal találunk ilyeneket.