Az évelő bugás lángvirág (Phlox paniculata) gondozása nem tér el az egyéb kerti évelő virágok gondozásától. Az igénytelen, színes, hosszan virágzó és illatos növény méltán népszerű a kertekben. Minimális ápolás mellett júliustól szeptemberig enyhén illatozó virágokat hoz.

Bugás lángvirág (Phlox paniculata) származása, jellemzése
Származása: A bugás lángvirág (Phlox paniculata) a hangavirágúak (Ericales) rendjébe és a csatavirágfélék (Polemoniaceae) családjába tartozó faj. Az Amerikai Egysüslt Államokban és Kelet-Kanadában őshonos. Manapság világszerte közkedvelt kerti virág, parkokban dísznövényként ültetik.
Ismertetőjegyei: kerti évelő növény, lágy szárú, évelő növényfaj, az átellenesen elhelyezkedő levelei egyszerűek. Az átellenesen elhelyezkedő levelek egyszerűek. A szára karcsú és zöld színű.
Virágok: fehér, rózsaszín, lila vagy vörös színű, a virága 1,5 – 2,5 centiméter átmérőjű, bugavirágzatba tömörült virágai erős illatot árasztanak. A virágai lehetnek egyszínűek, de virágok közepének színe gyakran különbözik az alapszíntől.
Virágzási idő: júniustól október
Fogyaszthatóság, mérgezőség: nem fogyasztható, nem mérgező
Magasság: 120 centiméter magasra nő meg és 100 centiméter szélesre terül el
Cserépben nevelhető-e: igen, nevelhetóő cserépben is, de lehetőség szerint inkább kertbe ültessük.
Bugás lángvirág gondozása
A bugás lángvirág imádja a meleget és napfényt. Jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Az ültetés előtti trágyázást vagy komposztot dús virágokkal hálálja meg. Rendszeresen öntözzük, a talaj állandóan legyen nedves, de ügyeljünk, hogy a növényre ne kerüljön víz. Két hetente tápoldatozzuk.
Elvirágzás után vágjuk le a virágfejeket, ezzel másodvirágzásra ösztönözhetjük.
Lángvirág szaporítása
A lángvirágot elvirágzás után ősszel tőosztással vagy dugványozással szaporíthatjuk. Tavasszal kellő távolságra, legalább 15 -20 cm ültessük, hogy tudjon szellőzni, mert egyébként megtámadja a lisztharmat. Magokat nem érdemes szedni, mert a kikelt növények nem hasonlítanak az anyanövényre.
Felhasználása
A lángvirágot csak dísznövényként használhatjuk. Más évelőkkel összeültetve nagyon mutatós kert részek alakíthatók ki. Vágott virágként is használhatjuk.
Betegségei, kártevői
Tűző napon, száraz talajban könnyen áldoztauk eshet a lisztharmatnak. Ha túl sűrűn ültetjük egymás mellé és ezért nem tud szellőzni, szintén lisztharmat áldozata lehet.
Nézd meg ezeket is!