A hagyományos fehér kálákat a nagy virágfej jellemzi. Színes változataik, a Zantedeschiak virágfejei jóval kisebbek, sárga, rózsaszín, bordó, fehér, vajszín, ciklámen, lila színben pompáznak. Népszerűségéhez tartóssága is hozzájárul.
Kála gondozása
Cserepes növényként is megvásárolhatjuk, de tavasszal vetőmag boltban is beszerezhetjük a kála rizómát. Földbe ültetés után mérsékelten öntözzük. Amint megjelennek a hajtások, emeljük a víz mennyiségét és tartsuk állandóan nedvesen.
A növényt a fagyok elmúltával kitehetjük a kert vagy az erkély egy árnyékosabb részébe. Maradhat cserépben is vagy akár kiültethetjük a kertbe, hogy még jobban fejlődjön.
Leginkább tavasszal és nyár elején borul virágba, de nem ritka téli virágképződés sem. A fehér virágú fajta a virágzás idején és nyáron a nagyon sok vizet igényel. A színes virágúakat pedig épp a túlöntözéssel tehetjük tönkre. A tápoldatozást meghálálja.
Augusztus végétől a levelei sárgulni kezdenek, ekkor csökkentsük a locsolást és kezdjük meg a pihentetést. A fagyok kezdete előtt vigyük be a teleltető helyére.
Szaporítása
Szaporítása egyszerű, hisz szétszedhetjük a rizómákat és feldarabolással újabb növényeket képezhetünk. Ezt akár tavassza, akár ősszel megtehetjük.
Teleltetése
Télen 10 fok körüli hőmérséklet az ideális számára. Szereti a párás levegőt, jó ha kavicsos tálcára helyezzük és időnként és permetezzük is. Tápoldatozni ilyenkor nem kell.