A gránátalma (Punica granatum) színes, dús virágaival igen mutatós lombhullaó cserje. Szegfűre hasonlító virágai miatt szokták szegfűfának is nevezni. Mivel télálló, többnyire kertekbe ültetik, de dézsában is nevelhető. Itt van minden, amit a gránátalma gondozása témakörben tudni kell.

Származása: a gránátalma (Punica granatum) Kis-Ázsiából származik, a gránátalmafélék (Punicaceae) családjába tartozik. Európa mediterrán országaiban is meghonosították, így ott is találkozhatunk vele.
Ismertetőjegyei: lombhullató cserje, ősszel aranysárga lombszín jellemzi, tavasszal viszonylag későn kezd el kihajtani.
Virágok: élénkpiros, fehér,vagy sárgás-narancs, telt vagy egyszerű tölcséralakú virágzat, nálunk ritkán terem, a kerekded gránátalmák többynire csak télikertben érnek be.
Virágzási idő: májustól szeptemberig
Fogyaszthatóság, mérgezőség: nem fogyasztható, nem mérgező
Magasság: kifejlett növény magassága virággal együtt 1,5 – 2,5 méter is lehet
Habitus: töbynire bokros vagy törzses cserje, keskeny tojásded, fényeszöld levelekkel
Cserépben nevelhető-e: igen, nagyobb dézsában is tarthatjuk
Gránátalma gondozása
Gondozása: napos helyet kíván, teljes napra is ültethető. Július végéig rendszeresen öntözzük. Két-három hetente adjunk tápanyag utánpótlást. Az idősebb növényeket tavasszal ritkítsuk ki.
Teleltetése: az enyhébb fagyokat elviseli. A cserpes, dézsás növényeket 2-8 celsius fokonteleltessük, tartsuk majdnem teljesen szárazon.
Szaporítása: tavasszal szár- vagy nyáron fejdugványról szaporítható a legnagyobb sikerrel. Magról vetése is lehetséges.
Felhasználása: csak dísznövényként használható, önmagában is, de egyéb mediterrán növények környezetében is nagyon jó hangulatot ad
Nézd meg ezeket is!