Site icon Balkonada

A meggy – savanykás kincs a fáról a kamrába

A meggy (Prunus cerasus) sokak kedvence: míg frissen is fogyasztható, igazi értéke a konyhában és a tartósításban rejlik. Lekvár, pite, szörp, leves vagy mártás – a meggy savanykás íze különösen sokoldalúvá teszi. De vajon hogyan lehet sikeresen meggyet termeszteni a kertben? Milyen jótékony hatásai vannak, és mikor, mire használjuk? Nézzük meg részletesen!

Meggytermesztés – a cseresznye „komolyabb” testvére

A meggy a cseresznyéhez közeli rokon, de több szempontból ellenállóbb és kevesebb gondozást igényel. Hazánk éghajlata különösen kedvező számára: Magyarország híres meggytermelő ország, kiváló fajtákkal és hagyományos felhasználással.

Ideális körülmények

Ültetés és gondozás

Termőre fordulás és szüret

A meggy tápanyagai és egészségügyi hatásai

A meggy nemcsak finom, de orvosilag is értékes. A cseresznyénél kevesebb cukrot, de több antioxidánst és savat tartalmaz – így diétásabb és gyógyhatásúbb gyümölcs.

Fontos tápanyagok

Érdekesség: Klinikai kutatások alapján a meggy rendszeres fogyasztása csökkentheti az ízületi gyulladások és köszvényes rohamok gyakoriságát.

A meggy a konyhában – savanykás sokoldalúság

A meggy igazi befőzési alapanyag, de frissen is sokféle ételben megállja a helyét.

Felhasználási módok

A legjobb meggyes receptekről már egy külön bejegyzést is készítettem.

Magyar meggyfajták – hazai büszkeségek

Magyarország világszinten is ismert a meggytermesztéséről. A legismertebb fajták közé tartozik:

A meggy egy ellenálló, gazdagon termő gyümölcs, amely kiválóan alkalmas házikertbe is. Jól viseli a magyar klímát, és friss fogyasztásra, tartósításra, valamint gasztronómiai célokra is kiváló. Savanykás ízével jól illeszkedik sós, édes és fűszeres ételekhez egyaránt, miközben értékes tápanyagai révén egészségünket is támogatja.

Exit mobile version