Az aranysárga csirkehúsleves igazi gyógyító, terápiaként is fogyasztható. Bármilyen betegség, de különösen megfázás esetén egy ízekben gazdag finom meleg leves maga a félegészség. Máris mutatom a rengeteg zöldséggel készülő csirkehúsleves receptjét.
Csirkehúsleves dicsérete és receptje
Illésné Nagy Mária nemcsak a gyógyító csirkehúsleves receptjét osztotta meg, hanem sok adalékkal is szolgált az ízekben gazdag levesről.
„Azt hiszem, sokan érzik most hasonlóan magukat 😞🤧…ez a fránya meghűléses kórság, sokakat ledönt a lábáról.
Minket sem került el a nátha és a vele járó kellemetlenségek sem, de…. mint már máskor is,🤫elkészítettem a valóban jótékony hatású, „gyógyító” húslevest! (én csípősen szeretem,🌶 mert anélkül nekem hiányérzetem van )
Rengeteg zöldséggel, 1 egész sárga tanyasi csirkét 🐔 + csirkemájat, csirkelábat, kacsazúzát főztem meg, ami jó tömény, gyönyörű színű, ízű lett. Már az „illata” is gyógyító volt, miközben főtt….hiszek benne, hogy tényleg gyógyszer, 2-3 napra való adagot készítettem, hogy biztosan hosszanható legyen 😇
Akik hasonló cipőben járnak, azoknak jobbulást kívánok és jó ♥️-vel ajánlom a gyógyító húsleves terápiát! 😍😉😋
Utóirat: 1 hét után, mi már megyünk kifelé belőle, gyógyulunk, nagy szerepe van benne a húslevesnek! 😍🙏
Vigyázzatok magatokra!
Csirkehúsleves gazdagon elkészítése
A recept részletes leírását a Mom’s zuga Facebook oldalon tette közzé, ahol nagyon sok finomság receptje megtalálható.
- Egy egész csirkét feldarabolok, de lehet combból, csirkemellből is készíteni.
- Alaposan megmosom, darabolom, ha szükséges tisztítok rajta (toll, tok).
- Beleteszem a kuktába, zöldségeket: sárgarépát, fehér répát, karalábét, zellert megtisztítom, feldarabolom, a húshoz teszem.
- Teszek hozzá 1 csomag petrezselymet, 2-3 szál zeller levelet, 1 egész paradicsomot, 1 egész tv paprikát (még jobb a piros színű vagy paradicsompaprika vagy piros kaliforniai paprika) 1 nagy fej vöröshagymát (csak a legkülső héját húzom le, nem pucolom meg teljesen).
- Sózom, borsozom egész szemű borssal (8-10 szem), egy körömnyi csemege Piros Aranyat is szoktam bele tenni.
- Felengedem hideg vízzel és felteszem főni.
- Kb. forrástól számítva 20- 25 perc múlva, a gőz kiengedése után ellenőrzöm, hogy elkészült-e, ill. utána sózok, ízesítek, ha szükséges.
- Mindig leszűröm a levest apró lyukú szűrőn át.
- Külön, sós vízben megfőzöm a tésztát (eperlevél, csiga, cérnametélt….) és folyó víz alatt leöblítem, ezután teszem a levesbe.
- Külön szoktam tálalni a zöldséget és külön a főtt húst is, a leves mellé.
Tényleg gyógyít a nagyi húslevese?
„Bebizonyították: tényleg gyógyít a nagyi húslevese
Tényleg jót tesz a betegeknek a húsleves?
A hagyományos, forró húsleves nemcsak a testet, hanem a lelket is átmelegíti, és valójában nincs évszakhoz kötve a fogyasztása – nyáron is imádjuk. Ráadásul a szakemberek szerint a húsleves gyógyító hagyományának tudományos alapja is van.
Segít meggyógyulni az influenzából?
Hűvösebb időben gyakrabban fertőződhetünk meg olyan vírusokkal, melyek kellemetlen felső légúti tüneteket okoznak: köhögést, orrdugulást, lázat, fej- és torokfájást. E mellé általános levertség, gyengeség, fáradékonyság is társulhat– a legszívesebben ki sem bújnánk a takaró alól, és még a tévénézést is megerőltető szellemi tevékenységnek érezhetjük. A vírusfertőzések általában egy-két hét alatt maguktól is elmúlnak, a gyógyulást nem segítik, gyorsítják meg az antibiotikumok, és a gyógyszerekkel csak a tüneteket enyhíthetjük.
Több kutatás is foglalkozott azzal, miért érdemes a betegeknek húsleves fogyasztania: egyrészt, a gőzölgő, meleg folyadék segít fellazítani a torokban, a légutakban lévő váladékot, így attól könnyebben szabadulhatunk meg (az orrfújáson, köhögésen keresztül), másrészt a húsleves segíti a légutakban található csillócskák munkáját, melyek feladata a kórokozók eltávolítása a szervezetünkből.
Petrezselyem, az igazi vitaminbomba: 4-szer annyi C-vitamint tartalmaz, mint a citrom.
A levesben található hús, valamint a zöldségek is segíthetik a gyógyulásunkat. A leves igen tápláló, ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag, könnyen emészthető, és még az is el tudja kortyolgatni, kanalazgatni, akinek egyébként nehézséget vagy fájdalmat okoz a nyelés vagy éppen nincs étvágya.
Folyadékpótlásra is tökéletes…
A leves a folyadékot is pótolja, ezzel pedig nemcsak a tüneteket enyhítheti, hanem a gyógyulásban is segíthet. A folyadékfogyasztás megelőzi a kiszáradást (ez különösen fontos akkor, ha a hánytunk vagy hasmenésünk is volt), többek között a nyálkahártyák kiszáradását is, így a köhögés, tüsszögés, orrfújás sem lesz olyan kellemetlen.
Bár a húsleves önmagában is igen jót tesz a betegeknek, bizonyos fűszerekkel tovább javíthatjuk a hatását, például a hagyma és a fokhagyma segít legyőzni a betegségeket okozó mikrobákat. Szintén rendkívül jó hatású a gyömbér, mely nemcsak az immunrendszerünk működésére van jó hatással, de a gyulladást is csökkenti, javítja az emésztést, sőt a torokfájdalmakat is enyhítheti. A kurkuma is erősíti az immunrendszerünket, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásai is vannak.”
Forrás: EgészségKalauz
Nagyon köszönjük Illésné Nagy Máriának a kitűnő receptet és a plusz információkat!